Rolety wolnowiszące

Rolety wolnowiszące do domów, biur, restauracji, klubów.

 

Rolety zewnętrzne - szeroka funkcjonalność i finansowe korzyści

Zewnętrzne osłony okienne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością nie tylko w zabudowach mieszkalnych, ale także w usługowych. Dzieje się tak za sprawą ich szerokiej funkcjonalności i możliwości aranżacyjnych.

 

Mniejsze zużycie energii zimną i niższe temperatury latem

Rolety stanowią skuteczną ochronę przed ubytkami ciepła, w konsekwencji czego powalają generować oszczędności finansowe. Wszystko za sprawą ich konstrukcji. Wykonany z różnej grubości profili aluminiowych pancerz rolety zewnętrznej wypełnia pianka poliuretanowa. W czasie, kiedy rolety okienne są opuszczone, w przestrzeni między oknem a pancerzem rolety znajduje się powietrze. To właśnie ono, obok materiału wykonania osłony okiennej, pełni funkcję izolatora, który doskonale chroni pomieszczenie przed utratą ciepła. W efekcie w okresie grzewczym mogą Państwo zmniejszyć zużycie energii nawet o 35%.

W miesiącach, w których temperatura powietrza jest największa, stanowią skuteczną ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Obniżają temperaturę w pomieszczeniach nawet o 10 stopni C, w związku z czym nie ma potrzeby instalowania dodatkowych urządzeń chłodzących pomieszczenia. To wszystko sprawia, że rolety okienne są rozwiązaniem docenianym przez użytkowników pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, handlowych, czy produkcyjnych, przez 12 miesięcy w roku.

 

Bezpieczeństwo i ochrona przed włamaniem

Jednym z powodów, dla których rolety zewnętrzne cieszą się tak dużym zainteresowaniem, jest funkcja antywłamaniowa. Osłony antywłamaniowe odznaczają się grubszym pancerzem profili oraz dodatkowymi zabezpieczeniami w postaci wzmocnienia dolnej listwy, maskownicy prowadnicy oraz zamka. W trakcie Państwa nieobecności rolety zapewniają bezpieczeństwo majątku prywatnego lub firmowego znajdującego się w pomieszczeniu.

 

Rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb

Oferta DUO jest szeroka i urozmaicona, co pozwala na wybór odpowiedniego rozwiązania.
W DUO znajdą Państwo rolety:

 • sterowane ręczne,
 • elektrycznie z przełącznikami ściennymi,
 • sterowane bezprzewodowo.

Nawijanie płaszcza rolety na wał może odbywać się ręcznie za pomocą sznurka, linki lub korby. Jest to idealne rozwiązanie dla pomieszczeń, w których nie będzie zbyt wielu rolet.
Jeżeli zależy Państwu na sprawnej obsłudze mechanizmu, idealnym rozwiązaniem będą osłony elektryczne z przyciskami na ścianie. Niektóre z nich mają funkcję programowania, dzięki której mogą Państwo dowolnie ustawiać czas zamykania i otwierania rolet, również w trakcie swojej nieobecności. Natomiast sterowanie pilotem umożliwia obsługę pojedynczych, a także wielu osłon jednym przyciskiem. Istnieje również możliwość podłączenie sterowania do alarmu lub przeprowadzania operacji za pośrednictwem Internetu.

 

Inwestycja na lata

Jak większość metali, również aluminium, z którego wykonane są nasze rolety, wchodzi w reakcję ze znajdującym się w powietrzu tlenem. Tworząca się w ten sposób warstwa tlenu
jest bardzo cienka. Powłoka ta jest jednak bardzo szczelna i stanowi pełne zabezpieczenie przed korozją. Dzięki temu rolety zewnętrzne, które o każdej porze roku narażone są na wilgoć, odznaczają się wyjątkową trwałością użytkowania.

 

{gallery}010rwo{/gallery}

 

Rolety podtynkowe, elewacyjne i na okienne. Wybór rolety oraz sposób jej mocowania zależy od tego, na jakim etapie będzie montowana.

 

DUO w swojej ofercie posiada różne osłony okienne.

 • Zewnętrzne podtynkowe, dla obiektów będących w trakcie budowy, jak i już istniejących.
  Montaż pozwala ukryć puszkę, tak aby była ona niewidoczna od strony elewacji.
 • Rolety elewacyjne, które montujemy do elewacji budynku, we wnęce okiennej lub
  drzwiowej. Są idealnym rozwiązaniem do wykończenia istniejących budynków.
 • Rolety nadokienne, w których skrzynkę rolety i prowadnic mocujemy na ramie okiennej lub
  drzwiowej.


Zapraszamy do współpracy Klientów indywidualnych i biznesowych z Warszawy, a także z okolic.