Plisy okienne - najważniejsze informacje

Wybór dekoracji okiennych w dzisiejszych czasach to bardzo skomplikowana sprawa. Na rynku znajduje się bardzo wiele różnych propozycji, a decyzja zależy od indywidualnych preferencji, ale także warunków i stylu jaki panuje w domu. Wśród wielu produktów, takich jak firany, zasłony wykonane z różnych tkanin, rolety czy żaluzje można wymienić także plisy. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, konkurencyjne dla tradycyjnych, często spotykanych rolet. 

Czym są plisy?

Plisy do okien typowychPlisy lub inaczej rolety plisowane to specjalne osłony okienne przeznaczone do montowania po wewnętrznej stronie okien. Można powiedzieć, że wizualnie przypominają one harmonijkę, są zwijane i rozwijane za pomocą listewek, które przymocowuje się na górze i na dole. Największą zaletą rolet plisowanych jest bardzo szeroka możliwość zasłaniania okien w różnych konfiguracjach według upodobnień użytkownika. Można je odsłaniać od góry, od dołu oraz w obydwu stronach. Dzięki temu z powodzeniem można je zastosować na każdym oknie, bez względu na to, na którą stronę świata wychodzą. Swobodna regulacja pozwala na zasłonięcie okna przed nadmiernymi promieniami słonecznymi oraz natrętnymi spojrzeniami ciekawskich sąsiadów. Dodatkowym autem jest to, że przy montowaniu plis okiennych nie ma potrzeby zasłaniania żadnej powierzchni szyby. 

 

Rolety plisowane - szeroki wybór możliwości

Plisy okienne odznaczają się jeszcze jedną bardzo ważną zaletą: z łatwością może je dopasować do każdego typu i kształtu okien oraz do stylu panującego we wnętrzu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, po które warto sięgnąć np. kiedy tradycyjne rolety lub zasłony nie wyglądają dobrze, albo dane okno nie jest przystosowane do ich zastosowania. Ponadto rolety plisowane są niezwykle efektowne i ciekawie się prezentują. 

Nawet jeżeli dane okno jest nie typowe np. posiada kształt koła, trójkąta, trapezu itp. na zamówienie można uzyskać specjalne dopasowane do nich rolety plisowane. Podobnie jest w przypadku doboru plisów do aranżacji wnętrz. Ich prostota i klasyczny wygląd pasuje praktycznie do każdego stylu, mogą one stanowić nie tylko ochronę przed światem zewnętrznym, ale także stanowić bardzo ciekawą ozdobę. 

Rolety plisowane są wykonywane z różnokolorowych materiałów, o innych fakturach i wzorach. Zgodnie z własnymi preferencjami można wybrać plisy w kolorach jasnych, stonowanych, oraz bardziej żywych, ciemniejszych jak i niecodziennych i trochę "szalonych". Oczywiście można również dopasować kolorystycznie mechanizm działania plisy. Dzięki temu zarówno osłony okna jak i rama okienna i styl w jakim urządzone jest dane wnętrze będą razem tworzyć spójną całość. Dodatkowo bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wybór tkaniny, która dzięki specjalnej powłoce refleksyjnej odbija promienie słoneczne i chroni przed nim pomieszczenia. Innym pomysłem, który również zasługuje na podkreślenie jest zastosowanie materiałów, które mają zdolność do całkowitego zatrzymania światła i zaciemniania wnętrz. 

Plisy okienne są również bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Tkaninę, z której są one wykonane można bardzo prosto oczyścić w przeciwieństwie do np. klasycznych rolet. Dodatkowo cały mechanizm można bardzo łatwo ściągnąć w celu umycia. 

Plisy do okien nietypowychNajwiększe zalety zastosowanie plis okiennych

Plisy okienne to bardzo ciekawe rozwiązanie. Są one nie tylko praktyczne, ale również bardzo efektowne wizualnie. Do największych zalet zastosowania tego typu osłon okiennych m.in. należą:

  • szerokie możliwości zasłaniania okien (dowolnych ich części),
  • łatwość w montażu i demontażu,
  • łatwość w utrzymaniu czystości,
  • szeroka gama możliwości wyboru koloru, faktury i wzorów,
  • możliwość zastosowania nawet w najbardziej nietypowych oknach,
  • unikalna ozdoba wnętrz.

Firma "DUO Dekoracje Okien", która działa w okolicach Warszawy specjalizuje się we wszelkich kwestiach związanych dekoracjami i osłonami okiennymi. Sklep oferuje bogatą gamę kolorów, faktur i wzorów materiałów, z których wykonane są plisy. Dodatkowo do produkcji rolet plisowanych zastosowano materiały najwyższej jakości, dzięki czemu osłony okienne będą spełniały swoją funkcję przez długie lata. 

ZaslonyRolety.pl